Sınav Motivasyonu 3

Ve sonunda başarıya ulaşacağız. Kendinizi inandırın.

Sınav Motivasyonu 3


Sınavlar...


Hayatımız da kabul olarak kabul edeceklerimiz listesinde en başlarda yer alan konu belki de.

Ne yapsak ne etsek kurtulamıyoruz. Okula başladığımızdan ilk günden yaşamın son gününe kadar uğraştığımız konu.


Madem kurtuluşumuz yok o zaman ona göre yaşamayı öğrenmeli. Hayatımıza buna göre şekil vermeliyiz. Sınavlardan korkmayı değil, sınavlarda nasıl başarılı olacağımızı öğrenmeliyiz.
Zorlukları yok değil elbette. Fakat bu zorlukları nasıl aşacağımızı öğrenirsek hiç bir engel bize mani olamaz. Rahatlıkla her zorluğu geçer hayallerimize kavuşuruz.

TYT-YKS Sınavına hazırlanan adayların şuan belki de en büyük sorunu bu sınavda nasıl başarılı olacakları. Bu sorun her gün büyüyor büyüyor ve bazen nefes dahi alamayacak gibi hissettiriyor bize.
Kafamız da bu sınavı çok büyüttüğümüz bir gerçek. Bu kadar büyütmeseydik bizi bu kadar sıkıntıya sokmazdı. Reddedemiyorum elbette önemli bir sınav. Fakat bu sınavda başarılı olmanın koşulu bu sınavda kafamızda bu kadar büyütmek, korkmak, strese girmek değil.

Sınav sistemini öğrenmek, çalışmak, kendimizi motive etmek ve sınav stresi ile baş etmek başarıya giden yolda ilk basamaklar.

Bu sene ilk defa uygulanacak olan TYT-YKS Sınav Sistemini iyice öğrenmek ve kavramak gerekiyor. Sınav ile ilgili bilgileri sitemizden edinebilirsiniz.

Daha sonra hedefinize göre bir ders çalışma programı ayarlamalı ve programlı çalışmayı öğrenmelisiniz. Sitemizde örnek çalışma programlarını bulabilirsiniz.

Şimdi sıra kendinizi motive etmede ve sınav stresini yenmede. Sitemizde sürekli motivasyon ve sınav stresi ile nasıl baş edeceğinize dönük yazılar paylaşıyoruz. Bunları okumanızı tavsiye ederiz.


Adım adım gideceğiz. Ve sonunda başarıya ulaşacağız. Kendinizi inandırın. Başkası yapabiliyorsa sizde yapabilirsiniz.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.