TYT-YKS Sınavında Uyulması Gereken Kurallar

yks sınav kuralları


TYT-YKS Sınavında Uyulması Gereken Kurallar


TYT-AYT Sınav takvimi yayınlandı. Adaylar sınav ile ilgili hazırlıklarına devam ederken bu sene sınava ilk defa girecek üniversite adayları TYT-AYT sınavında  uyulması gereken kulları okumaları yararlarına olacaktır.

  • Adaylar sınav saatinden en az 30 Dakika önce girecekleri sınav merkezinin önünde hazır bulunmalıdırlar. Bu sınava rahat bir şekilde girmeleri ve sınava geç kalmalarının önüne geçecektir. Bilindiği geçmiş yıllarda sınava geç kalmak büyük sorunlar oluşturmuş, bir çok aday sınava geç kaldığı için sınava alınmamıştır.
  • Adaylar sınava gelirken yanlarında sınav giriş belgelerini ve kimlik kartlarını hazır bulundurmaları gerekmekte.
  • Adayların sınava; telefon, saat, hesap makinesi, kalem, silgi, anahtar, metal para ve eşya vb. getirmeleri yasaktır. Adayların yanlarında bu cihazları ve eşyaları getirmemeleri önemlidir. Adayların yanlarında getirdikleri bu eşyalar kesinlikle sınav merkezinden içeri alınmayacaktır. Eğer bir şekilde içeri koyarsanız ve bu sınav anında fark edilir ise sınavınız iptal edilecektir.
  • Sınav esnasında adayların bir biri ile konuşmaları, sınav gözetmenine soru sormaları, birbirlerinde kalem, silgi gibi eşyalar alıp vermeleri, sınav salonun da düzeni bozacak hareketler ve sesler çıkarmaları sınav kurallarına aykırıdır.
  • Adayların verdikleri cevaplar daha sonra ÖSYM'ce incelenecek, ikili ve toplu kopya çekilip çekilmeyeceğine bakılacaktır. Adayların bu yüzden her hangi bir şekilde kopya çekmeye veya kopya vermeye teşebbüs etmemesi önemlidir.
  • Sınav sonunda soru kitapçığının, cevap kağıdınızın ve sınav giriş belgenizin sınav gözetmenlerince eksiksiz alındığına dikkat ediniz. Her hangi bir tanesi eksik olması durumunda sınavın geçersiz sayılacaktır.

Sınava girecek adaylara başarılar dileriz.

1 yorum:

Blogger tarafından desteklenmektedir.