AYT Sınav Bilgileri Sitemizde

ayt sınav bilgileri, ayt kaç dk, ayt süre, ayt konular

AYT Sınav Bilgileri SitemizdeAYT ( Alan Yerleştirme Sınavı) ÖSYM tarafından 2. Aşama Sınavı olarak açıklandı. Daha önce ki senelerde LYS adı ile uygulanan sistem 2018 ve 2019 yılında olduğu gibi 2020 yılın da AYT olarak uygulanacak. Sınava girecek adayların kafalarında bir çok soru olsa da ÖSYM Başkanı AYT sınavının LYS sınavından çokta farklı olmayacağını söyledi. 2018 ve 2019 yılında YKS sınavına giren adaylar sınavı tecrübe etme fırsatı buldular. YKS sınav sistemine yardımcı siteniz olarak bizlerde hem TYT hem de AYT sınavlarını anlatmaya, ayrıntıları açıklamaya devam edeceğiz. Kısa zaman da AYT sınav konuları ve soru dağılımlarını girmeye devam edeceğiz. AYT Matematik, AYT Felsefe, AYT Tarih dersleri soru dağılımlarını öncesinde sitemize eklemiştik. AYT Sınav Bilgileri Sitemizde yer almaya devam edecek.

AYT Sınav Süresi Ne Kadar? AYT Kaç Dakika?


AYT kaç dk olacağı çokça sorulan sorulardan biri. AYT 180 Dakika Olacak.  AYT Sınavında aday tüm testleri çözmek isterse her soru için 1,125 dakika verilmiş olacak.  Eğer sadece 2 testi örneğin AYT Matematik ve AYT Fen Bilimleri testlerini çözerse her soru için 2,25 dakikası olacak. AYT sınavında adaylar istediği kadar testi çözmekte özgürdürler. Bir aday ister 2 testi isterse de 4 testide çözebilir.

ayt kaç dk


İlginizi Çekebilir:  AYT Fizik Konuları

AYT Ne Zaman? AYT Sınav Tarihi


2020 AYT Sınavı 28 Haziran Pazar Günü Yapılacaktır. 


YDT Kaç Dakika?


YDT Sınavı süresi 120 dakika yani 2 saat olacaktır. YDT Sınavında adaylara soru başına 1,5 dakika (90 saniye)  verilecektir.


ydt sınav süresi


YDT Ne Zaman Yapılacak? YDT Tarihi


YDT 28 Haziran Pazar günü öğleden sonra yapılacaktır. Aynı gün sabah AYT sınavı yapılacaktır.


2020 AYT Çıkarılan Konular Nelerdir? AYT Konuları

Pandemi nedeni ile 2020 TYT ve 2020 AYT sınavlarından birçok konu çıkarılmıştır. AYT çıkarılan konuları ayrıntılı olarak sitemizde paylaştık. Çıkarılan konular için aşağıda ki linki tıklayabilirsiniz.AYT sınavına ilişkin ayrıntılı yazıları, AYT Konuları, AYT Sınav Süresi, AYT Bilgileri ve AYT Hakkında Haberleri bulabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir:  AYT Matematik Konuları

7 yorum:

 1. En iyi ayt sınav sitesi bence bu site. Hemen her seyi paylasiyorsunuz neyi merak ediyorsak burada. Harikasin ayt sinav sitemiz.

  YanıtlaSil
 2. ayt sınavı ile ilgili birçok bilgi içeren güzel bir site. severek takip ediyoruz. 2018 ayt sınavı ile ilgili yeni yazılar bekliyoruz.

  YanıtlaSil
 3. gerçektende öyle. tüm ayt dersleri bu sitede var. bence en iyi yks sitesi.

  YanıtlaSil
 4. tüm ayt konuları var mı bu sitede. 2018 ayt tüm testler arıyordum ben.

  YanıtlaSil
 5. 2020 ayt güncel bilgilerini merakla bekliyoruz.

  YanıtlaSil
 6. 2020 ayt sınav bilgileri ni de bekliyoruz. ayt sınavına hazırlanırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir bu tarz bir içerikte olabilir. ayt sınavı önemli.

  YanıtlaSil
 7. Mühendis Aday Emre10 Mayıs 2020 21:06

  ayt kalkan konuları arıyordum sitenizde buldum teşekkür ederim. 2020 ayt sınavına hazır sayılır. bu ara bol bol ayt denemesi çözüyorum. 180 dakika bence yeterli bir süre. ayt sayısal alandan hazırlanıyorum ve elektrik elektronik mühendisliği istiyorum. bakalım kazanabilecek miyim. ayt sınavından sonra buraya kazandığım bölümü yazarım.

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.