Deneme Sınavlarının Önemi Nedir

Deneme Sınavlarının Önemi Nedir? Nasıl Hazırlanmalıyız?

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere deneme sınavlarının öneminden bahsedeceğim. Sınava doğru giderken bu zorlu yola çıkmadan önce yanımızda heybemizde ne var görmeliyiz yola ona göre bir hazırlık yapmalıyız. Hiç kimse çıkacağı yolculuğa hazırlıksız yakalanmak istemez. Bu yüzden bizim çalışmaya başlamadan önce ne durumdayız görmemiz gerekir. Bunun içinde bir deneme sınavı en iyi yoldur. Bunu zaten bütün okullar ve gittiğiniz etüt merkezleri veya kurs merkezleri periyodik bir şekilde yapıyorlar.
Öncelikle deneme sınavında ne durumda olduğumuzu görür isek nelere çalışmamız gerektiğini çok daha rahat seçebiliriz. Bu yüzden deneme sınavlarını gerçek sınavmış gibi ciddiye almak ve çözmek gerekir. Kendi eksikliklerimizi tespit etmek için yaptığımızdan bu tür sınavlarda kendimizi kandırmamamız gerekir. Gerçekten bu sadece kendimizi kandırmaktır. Öyle bir kandırırız ki kendimizi gerçek sınavda da öyle yapacağımızı düşünürüz yaptığımız netleri zaten yapıyormuş gibi düşünürüz. Bu yüzden siz siz olun geleceğinizi riske atmayın deneme sınavlarınızı kendiniz çözün, kopya çekmeyin başka şeylere aldanmayın. Deneme sınavı konusunda da sürekli aynı seviyede deneme çözmeyin farklı seviyelerde de deneyin ki bilgileriniz ölçücü olsun. Bir sonra ki TYT - Alan Yeterlilik Testi (AYT) makalesin de görüşmek üzere. Esen kalın...

2 yorum:

  1. Önemlidir elbet. Yola çıkarken erzak almak, yolluk yapmak gerekir. Benzinsiz araba, susuz canlı, denemesiz öğrenci olur mu? Tesiri varsa sözlerimin dinleyin o vakit beni. Deneme çözün, test çözün sınavda bildiginiz soruları çözün.

    YanıtlaSil
  2. Ayt deneme sınavı tyt deneme sınavı yanı yks deneme sınavı oldukça önemlidir. Deneme çözmek gerek.

    YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.