PMYO 2018 Hakkında Bilgiler

pmyo 2018

2018 PMYO HAKKINDA TÜM BİLGİLER


Polis olmak isteyenlerin en çok merak ettikleri konuların başında elbette PMYO başvuruları, PMYO sınavı, PMYO şartları, PMYO puanı gibi sorular gelmekte. Bizlerde PMYO sınavına hazırlanan adaylar için ön bilgi niteliğinde bir kaç başlık hazırladık. PMYO 2018 ile ilgili bilgileri yazımız da bulabilirsiniz.

Öncelikle belirtmeliyiz ki PMYO sınavından önce gireceğiniz sınav TYT sınavıdır. Önceki yıllarda YGS sınavında yeterli puanı aldıktan sonra PMYO sınavına girilirken 2018 yılı itibari ile PMYO başvurusu için ilk yapılması gereken TYT baraj puanını almaktır. Yani adaylar başka bir deyişle TYT sınavında PMYO baraj puanını almak zorundalar. TYT sınavında gerekli PMYO puanını alan adaylar artık PMYO sınavına ve PMYO mülakatına girmeye hak kazanabilirler. Tabi PMYO sınavına girmek isteyen adayların PMYO başvuru şartlarını iyi incelemeleri, PMYO alımları ile ilgili yapılan PMYO açıklamalarını iyi okumaları gerekmektedir.

PMYO ile ilgili daha çok bilgi isteyen adaylar için örneğin; PMYO fiziki parkur, PMYO mülakat, PMYO sağlık şartları, PMYO iller, PMYO akademik takvim gibi konuları merak eden adaylar için bizler elimizden geldiğince paylaşımlarda bulunmaya çalışacağız. Adaylar İnternet araştırma yaparak,  PMYO forumlarını okuyarak ya da PMYO için açılan siteleri inceleyerek daha çok bilgiye ulaşabilirler.

Başarılar dileriz.

1 yorum:

  1. PMYO hakkında aydınlatıcı bilgiler veren bir site. Teşekkürler

    YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.