Sınav Konsantrasyonu

sınav konsantrasyonunu arttırma teknikleri

Sınav Konsantrasyonu İçin Neler Yapabilirim?

Malumunuz konsantrasyon yetisi günlük hayatımızda bizi her yerde karşılamaktadır. Bilinenin aksine hayatımız konsantrasyon üzerine kurulu desem yanlış olmaz. Peki konsantrasyon ne demek ? Kısaca söylemek gerekirse dikkat, adapte olmak dikkatimizi bir şeye yönlendirmektir. Sınav esnasında da %80 bu konumuz çok önem arz etmektedir. Çünkü dikkatimizi sınavdan başka bir şeye yönlendirmek bize yanlış sonuçlar doğurabilir. Örneğin sınavda iken hayal kurmak, sınav salonunda bir nesneye veya insana bakmak , sınav dan sonra ne yapacağını düşünmek, sınava girdiğin salonun dışarıya görür bir mevkide oturup dışarıyı izlemek , bunlar gibi bir çok örnek bizi eksi duruma sokmaktadır.

Neden ? Çünkü zamanımızı çalmaktadır. Bu yüzdendir ki sınav konsantrasyonu muzu geliştirmemiz gerekmektedir. Bu da bol bol kitap okuyarak , test çözerek ve beyin egzersizleri yaparak kendimizi sınava motive etmemiz gerekmektedir. Eğer sandığınızdan daha yoğun bir şekilde konsantrasyon eksikliğiniz var ise, uzman bir psikologdan destek almanız sizin için daha iyi ve verimli bir sonuç olacaktır. Bugünkü konumuzda burada bitmiştir değerli arkadaşlar mutlu huzurlu ve sağlıcakla kalınız, bir sonraki konumuzda görüşmek üzere.

YKS Motivasyon yazılarımıza göz atabilirsiniz.

5 yorum:

 1. Fevkaledenin fevkinde olan bu yazı için teşekkürü bir borç bilirim. Klavyeyi tuşlayan elleriniz hiç ama hiç dert görmesin. Nice yazılardır ki okunmaz gidilir bu yazı öylemidir okunur okunurda değeri bilinir.

  YanıtlaSil
 2. Konsantre konsantre konsantre. Zor ya cok zor. Hep heyecan ve panik var. Ne yapicam ben yaa

  YanıtlaSil
 3. Konsantre olursak bu is biter

  YanıtlaSil
 4. sınav konsantresyonu nedir? sınavlara nasıl konsantre olunur. bilhassa ayt ve tyt sınavlarına nasıl konsantre olunur bunlar oldukça önemli konulardır. İncelemek okumak gerek.

  YanıtlaSil
 5. sınavlara konsantre olma konusunda sıkıntı yaşayan arkadaşlarımız mutlaka bu siteyi ziyaret etmeli.

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.