Sınavdan Önce Yapılması Gerekenler

tyt yks sınav öncesi

TYT-YKS Sınavından Önce Yapılması Gerekenler


Sınava girecek üniversite adaylarının kafalarında bir çok soru işareti olduğunu biliyoruz. Zaman zaman siteye yapılan yorumlar ve sosyal medya hesaplarımıza gönderilen sorulara da cevap vermek için çabalıyoruz. Üniversite adaylarının her konuda ki tüm sorularına cevap olarak sınava rahat bir şekilde girmelerini istiyoruz. Bunun için özellikle sınava ilk defa girecek adayların merak ettiği bir soru olan TYT-YKS sınavından önce yapılması gerekenleri paylaşıyoruz. Başlık başlık bu sorulara cevap vermeye çalışacağız.


Sınava Kağıt Kalem Götürülür Mü?


ÖSYM'nin aldığı karar gereği son yıllarda yapılan ÖSYM sınavlarına kalem kağıt gibi eşyalar alınmamaktadır. Sınav günü kalem, silgi, kalemtıraş, peçete ve şekerinizi ÖSYM verecektir. Sınava üzerinde ki etiketi sökmek kaydıyla su götürebilirsiniz.


Sınavdan Önce Okulumu Görmeli Miyim?


Evet. Sınava gireceğiniz okullar belli olduktan sonra okulu görmenizde, gidiş yolunuzu ve okula varış sürenizi hesaplamanız yararlı olacaktır.

Sınav Günü Ne Yapmalıyım?


Sınav günü sınava gireceğiniz okulun uzaklığına göre uyanacağınız zamanı ayarlamalı ve mutlaka kahvaltı yapmalısınız. Kahvaltıda diğer günlerde yediğinizden farklı bir besin almamaya gayret edin. Midenizi bozacağını düşündüğünüz yiyeceklerden kaçının. Çok ağır yiyecekler tüketmeyin ki size ağırlık yapmasın, uykunuzu getirmesin. Ve sınavdan 1 saat önce sınava gireceğiniz okulda olmaya gayret edin.

1 yorum:

  1. Onemli bilgiler bunlar. Sınav gunune dikkat etmek gerek.

    YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.