YKS 2018 Tüm Bilgiler

2018 YKS Sınavı

2018 YKS Sınavı Tüm Bilgiler


YKS Sınav Sistemi hakkında en ayrıntılı bilgileri vereceğimiz bu yazı ile akıllar da ki bir çok soru işaretini gidereceğimizi inanıyoruz. Yazımız biraz uzun olasa başlık başlık tüm sorulara cevap vermeye çalışacağız. İlk defa 2018 yılın da uygulanacak olan YKS Sınav Sistemi hakkında bir çok soru işaretinin olduğunu biliyoruz. ÖSYM bir çok açıklama yapsa da yapılan değişiklikler ve yapılan açıklamaların parça parça olması bir çok soruna sebep oldu. Sınava girecek adaylar sınav sistemine tam olarak hakim değil. TYT-YKS Sınav Sistemi sitesi olarak hemen hemen tüm sorulara cevap olmaya çalışıyoruz. Bu yazımızla YKS 2018 sınavı hakkında bir çok soruya cevap olacağımıza inanıyoruz. Aynı zamanda sitemizde gün gün YKS Açıklamalarını ve YKS Son Dakika haberlerini paylaşmaya devam edeceğiz. Hadi başlayalım. İşte YKS Ayrıntıları


 

YKS Nedir?


yks sistemi nedir

İlk Olarak YKS Nedir? Sorusuna cevap verelim. YKS  yani Yükseköğretim Kurumları Sınavı. ÖSYM tarafından YGS-LYS sınav sistemi yerine getirilen yeni sınav sistemidir. YKS ilk defa 2018 yılında uygulanacaktır. YKS Nedir? Sorusunu başlık başlık açıklayacağız.

YKS Açılımı

yks açılımı nedir

YKS açılımı hakkında yukarı da bilgi vermiştik. Fakat başlıkları takip eden ve ona göre sorularına cevap arayan arkadaşlar için yeniden YKS açılımı sorununa cevap verelim. YKS Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın kısaltmasıdır.


YKS Sistemi


YKS Sistemi 2018 yılında ilk defa uygulanacak olan üniversitelere giriş sınav sistemidir. ÖSYM tarafından duyurulan ve düzenlenecek olan YKS Sistemi milyonlarca adayı ilgilendirmektedir.

YKS Konuları

yks konuları nelerdir

YKS Konuları ile ilgili TYT-YKS Sınavı Sistemi sitesi olarak bir çok başlık girdik ve YKS Konularını ders ders açıkladık. Sadece YKS Konuları ile yetinmeyerek konulara göre soru dağılımlarını da sitemizde verdik.

YKS Örnek Soruları

yks örnek soru kitapçığı

YKS Örnek Soruları ile ilgili olarak ÖSYM bir örnek soru kitapçığı açıkladı. Fakat şu sadece TYT ile ilgili soruların yer alıyor. Örnek soru kitapçığına ÖSYM resmi web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz. YKS örnek soru kitapçığı açıklandığında sitemizden duyurusunu mutlaka yapacağız.

YKS Açık Uçlu Sorular


ÖSYM tarafından yapılan son açıklama ile 2018 YKS sınavından açık uçlu soruların sorulup sorulmayacağı kesinleşti. Buna göre YKS açık uçlu sorular olmayacak. Yani 2018 YKS sınavında açık uçlu sorular sorulmayacak.

YKS Alan
YKS sınavında yer alacak YSK Alanları nelerdir diye bir çok soru geliyor. Daha önce LYS sınavında uygulanan alanlarından her hangi bir farklı olmayacak YKS Alanlarının. YKS Alanları sayısal, eşit ağırlık, sözel ve dil alanları olacaktır.YKS Kitapları

yks kitap önerileri


YKS Kitaplarını soran bir çok arkadaş var. Sistem değişeli çok olmadı ve yayın evleri sistem değişikliğini beklemiyorlardı doğrusu. Bundan dolayı basılan kitaplar YGS ve LYS kitaplarıydı. Yeni sınav sistemi TYT-YKS açıklandıktan sonra yayın evleri hemen TYT ve YKS kitapları basarak dağıtıma başladı. Adaylar YGS ve LYS kitaplarına çalışmaya devam edebilir, soru bankalarını bizce çözmeye devam edebilirler. Düşüncemiz sonuç olarak konuların ve soruların değişmeyeceğidir. Soru sistemi ve soru sayıları değişti fakat derslerin konuları aynı.


YKS Ne Zaman

yks 2018 ne zaman

YKS ne zaman sorularına bir çok defa cevap olmaya çalıştık. Sınava hazırlanan adaylar için bir kez daha cevap verelim. YKS Sınavı 24 Haziran 2018  (24.06.2018) Pazar günü yapılacaktır.

4 yorum:

 1. Çok güzel. Yks ile ilgili dolu dolu bilgiler var.

  YanıtlaSil
 2. Yks 2018 hakkında tüm bilgiler yer alıyor.

  YanıtlaSil
 3. serbülent aykara senkara benkara31 Aralık 2017 02:43

  yks hakkında tüm bilgileri vermişsiniz. tyt ayt ne varsa bu sitede.

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.