YKS Sınavına Hazırlanan Öğrenci Günde Kaç Soru Çözmeli

yks için kaç soru çözmeliyimYKS Sınavına Hazırlanan Öğrenci Günde Kaç Soru ÇözmeliMerhaba arkadaşlar bugün sizinle YÜKSEK ÖĞRETİM KURUMLARI SINAV yani YKS sınavına hazırlanan öğrenci günde kaç soru çözmeli gerektiğini konuşacağız.

Sitemize gelen tyt için günde kaç soru çözülmeli, tyt sınavı için haftada kaç soru çözmeliyim, günlük kaç soru çözmeliyim gibi sorular üzerine sizler için böyle bir yazı hazırlamak istedik. Daha sonra TYT ve AYT için ayrıntılı olarak kaç günlük ve haftalık kaç soru çözülmesi gerektiğine dönük yazılar paylaşacağız.

Evet arkadaşlar bir konuyu bitirmek sadece konu anlatım kısmını bitirip ardındaki iki üç testi bitirmek değildir. Bir konuyu bitirmek demek o konu ile ilgili en azından 400-500 soru çözebilmektir. Öyle konu anlatım kısmından sonraki 2-3 testi bitirip soru bankalarından 4-5 test bitirmekle kazanılmaz. Her konu için dediğim gibi en az 400-500 soru çözülmelidir.Bu  o kadar zor bir şey değildir. Gözünüze çok görünmesin. Bunu bir günde değil iki üç güne yayarsanız çok daha verimli olur. Ama günlere yayın dediysek de bir hafta olmasın yani en fazla üç güne yayın ki kalıcı olabilsin.

İlginizi Çekebilir:  TYT Sınavına Nasıl Çalışmalıyım

Günde Kaç Soru Çözmeliyim


Gelelim günde kaç soru çözeceğimize günde bizim konularla beraber tüm dersler için diyorum en az 300 soru çözmek gerekir. Hedefimiz ilk 30 000 ise ki bu araştırmayı yapanların çoğu o potaya girmek istediği için bu araştırmayı yapıyorlar. Pota dan kastımız ise elbette TYT ve AYT sınavında derece yapmaktır. Dediğimiz gibi YKS sınavına hazırlanan öğrenci günde kaç soru çözmeli sorusuna cevap olarak günde en az 300 soru çözülmelidir. Bir sonraki yazımızda görüşürüz.

İlginizi Çekebilir:  YKS Sınavına Çalışmaya Yeni Başlayacaklara Öneriler


Başarılar dileriz.

8 yorum:

 1. Oldukça yararlı bir paylaşım olmuş. Tyt ve yks hazırlanıken soru çözmek çok önemli. Konuları hemen bitirip soru çözmek istiyorum.

  YanıtlaSil
 2. Yks hazırlanan öğrenci günde bence en az 200 soru çözmeli. Ben 150-200 çözmeye calisiyorum. Tabi konu calismakta önemli. Önce tyt ve ayt konuları bitirilmeli.

  YanıtlaSil
 3. 2020 yks için önemli bir konu kaç soru çözüleceği. Sınava hazırlanan arkadaşlara başarılar.

  YanıtlaSil
 4. Tyt sinavina hazirlanan bir ogrenci bence her gun en az 50 Türkçe, 50 Matematik 50 Sosyal, 50 Fen çözebilmeli. Tabi eger zayif bir dersi varsa onun üzerine daha çok gitmeli. Aslında Türkçeden daha fazla soruda cozulebiliyor. Yani gunde 200 soru demek pek dogru olmayabiliyor. Sonuçta zaman, konulari bitirmis olmak vs. Hepsi etkili bunda

  YanıtlaSil
 5. Doğru. Ben sadece tyt sınavina girecegim. Yks hazirlikta kac soru cozecegim onemli. Sinava az kaldi. Her gun soru cozunlerini arttirmaliyim. Yks hazırlıkta kaç soru çozmek yeterli olur hende merak ediyorum.

  YanıtlaSil
 6. tyt sınavına hazırlanan bir öğrenci günde kaç soru çözmeli bu soruyada cevap vermiş. yks sınavı için gün geçtikçe çözülen soru sayını arttırmak gerek. günden güne gelişmek lazım.

  YanıtlaSil
 7. 2020 yks sınavına az bir süre kaldı. Tyt konuları bitti, ayt konuları bitmek üzere. Bu ara bol bol yks denemesi çözmek istiyorum, eşit ağırlıkçıyım Hukuk istiyorum. Umarım 2020 yks hukuk kazanabilirim.

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.