TYT-YKS.ORG

TYT-AYT-YDT Sınav Siteniz
logoblog

YKS Sınavına Hazırlanan Öğrenci Günde Kaç Soru Çözmeli

YKS Sınavına Hazırlanan Öğrenci Günde Kaç Soru Çözmeli

yks soru çözümGÜNDE KAÇ SORU ÇÖZMELİYİMMerhaba arkadaşlar bugün sizinle YÜKSEK ÖĞRETİM KURUMLARI SINAV yani YKS sınavına hazırlanan bir öğrencinin günde kaç soru çözmesi gerektiğini konuşacağız.

Sitemize gelen tyt için günde kaç soru çözülmeli, tyt sınavı için haftada kaç soru çözmeliyim, günlük kaç soru çözmeliyim gibi sorular üzerine sizler için böyle bir yazı hazırlamak istedik. Daha sonra TYT ve YKS için ayrıntılı olarak kaç günlük ve haftalık kaç soru çözülmesi gerektiğine dönük yazılar paylaşacağız.

Evet arkadaşlar bir konuyu bitirmek sadece konu anlatım kısmını bitirip ardındaki iki üç testi bitirmek değildir. Bir konuyu bitirmek demek o konu ile ilgili en azından 400-500 soru çözebilmektir. Öyle konu anlatım kısmından sonraki 2-3 testi bitirip soru bankalarından 4-5 test bitirmekle kazanılmaz. Her konu için dediğim gibi en az 400-500 soru çözülmelidir.Bu  o kadar zor bir şey değildir. Gözünüze çok görünmesin. Bunu bir günde değil iki üç güne yayarsanız çok daha verimli olur. Ama günlere yayın dediysek de bir hafta olmasın yani en fazla üç güne yayın ki kalıcı olabilsin.

Gelelim günde kaç soru çözeceğimize günde bizim konularla beraber tüm dersler için diyorum en az 300 soru çözmek gerekir. Hedefimiz ilk 30 000 ise ki bu araştırmayı yapanların çoğu o potaya girmek istediği için bu araştırmayı yapıyorlar. Pota dan kastımız ise elbette TYT ve YKS sınavında derece yapmaktır. Dediğimiz gibi günde kaç soru çözülmeli yks sorusuna cevap olarak günde en az 300 soru çözülmelidir. Bir sonraki yazımızda görüşürüz.

Esen kalın...
Benzer Yayınlar

2 Yorum Bulunmakta:

avatar

Oldukça yararlı bir paylaşım olmuş. Tyt ve yks hazırlanıken soru çözmek çok önemli. Konuları hemen bitirip soru çözmek istiyorum.

avatar

Yks hazırlanan öğrenci günde bence en az 200 soru çözmeli. Ben 150-200 çözmeye calisiyorum. Tabi konu calismakta önemli. Önce tyt ve ayt konuları bitirilmeli.