YKS Zor Mu Olacak?

2018 yks sınavı zor mu kolay mı

2018 YKS Zor Mu Olacak? Yoksa Kolay Mı Olacak?


2018 yılında ilk defa uygulanacak olan YKS Sınav Sistemi ile ilgili her gün yeni sorular geliyor. Özellikle ilk defa uygulanacak olmasından dolayı hem öğrenciler hem de veliler çok kaygılı. Sürekli olarak YKS zor mu? YKS zorluk derecesi, YKS zor mu olur? Gibi sorular gelmekte. Bizlerde sınav sitesi olarak bu sorulara cevaplar aradık.
Öncelikle ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Mahmut ÖZER'in açıklamalarını incelediğimiz vardığımız sonuç TYT ve AYT sınavlarının önce ki seneler de uygulanan YGS ve LYS sınavlarından çokta farklı olmayacağı sonucu. Elbette sınav sistemi değişti bu yüzden yeni soru işaretleri belirdi. Öğrencilerin bu kaygısını anlayan ÖSYM özellikle AYT ye oranla daha çok değiştirilen TYT için örnek bir soru kılavuzu yayınladı. Öğrenciler TYT soru kılavuzunu inceleyerek 2018 TYT sınavının nasıl olacağı konusunda fikir edinebildi. AYT içinse aynı şeyleri söylememiz mümkün değil. 2018 AYT sınavı için örnek soru kılavuzu yayınlanmayacak. ÖSYM Başkanı AYT sınavının LYS sınavından farklı olmayacağını bu yüzden soru kılavuzuna ihtiyaç duyulmadığını söyledi.

Peki YKS Kolay Mı? Zor Mu?


Ever sorumuza net bir cevap verelim şimdi. 2018 YKS sınavları yani TYT ve AYT önce ki senelerde uygulanan YGS ve LYS den ne daha zor olarak ne daha kolay. Belki daha eleyici bir sınav sistemi olacak ama sınav soruları açısından her hangi bir soru zorluk arttırımı ya da azaltımı düşünülmüyor. Nitekim sınav konularında bir değişikliğe gidilmemiş olması bunun bir göstergesi.

3 yorum:

  1. Yks çok zor olamayacak bence ya. Yani ne kadar zor olabilir ki.

    YanıtlaSil
  2. bence zor olmaz çalışan için

    YanıtlaSil
  3. Yks çok zor olmayacaktır. Sonuçta yks ilk defa uygulanıyor. Dezavantajları avantajlara çeviren öne geçer kazanır dostlar.

    YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.