Üniversite Öğrencisine Kredi Kartı Veren Bankalar

üniversite öğrencisine kredi kartı

Üniversite Öğrencisine Kredi Kartı Veren Bankalar
Ve
Yapılması Gerekenler

YKS sınav sisteminin ayaklarını oluşturan TYT ve AYT sınavlarının yapılmasına kısa bir süre kaldı. Üniversite adayı öğrenciler çalışmalarını yoğunlaştırırken bir yandan da üniversite hayallerini daha sık kuruyorlar. Öğrencileri motive eden bu hayallerin yanında öğrenciler üniversite yaşamına dönük sorularda sormaya başladılar. Sıkça sorulan sorulardan biri de üniversite öğrencisine kredi kartı veren bankalar. Üniversite öğrencilerin üniversite yaşamlarında ki ekonomik durumları, geçim kaynakları yaptıkları part time işler sürekli konuşulmakta. Gelir kaynakları sınırlı olan üniversite öğrencileri ihtiyaçlarını ertelemeden almak ve daha sonra bursları yattıktan sonra veya aileleri para yatırdıktan sonra aldıkları ürünlerin parasını yatırmak istiyor. Elbette bu durum herkes için geçerli fakat üniversite de ailelerinden uzakta bir çok öğrenci için ekonomik durum biraz daha özel bir anlam ifade ediyor.

Bizlerde artık yaşamımızda önemli bir yer tutan kredi kartları ile ilgili bir yazı yazmak ve öğrenci arkadaşlarımızın durumuna değinmek istedik. Üniversite öğrencileri kredi kartı almak istediklerinde bunu iyice düşünmeli gelir ve gider durumunu gözeterek bu kararı vermeliler. Orantısız harcama yapmamak önemli. Tavsiyelerimizi bir kenara not ettikten sonra şimdi konumuzun esas noktası gelelim. Öncelikle kredi kartı almanın hiçte zor olmadığını belirtelim. Zaten üniversiteye gittiğinizde birçok üniversite kampüsünde size kredi kartı vermek isteyen bir çok bankacı ile karşılaşacaksınız. Hemen o an kart alabileceğiniz gibi kendiniz de her hangi bir banka şubesine giderek kredi kartı için başvurabilirsiniz. Kredi kartı başvurusuna giderken öğrenci belgenizi veya öğrenci kartınızı götürmeniz gerekmekte.

Peki alacağınız öğrenci kredi kartının limiti ne durumda olacak. Öğrencilerin gelirleri kısıtlı olduğundan dolayı kredi kartı limitinizde buna göre ayarlanmak da. Diyebiliriz ki ortalama öğrenci kredi kartı limitleri 500 ile 750 TL arasında olmaktadır. Kredi kartı almak isteyen arkadaşlarımız internetten veya banka şubelerine giderek kredi kartı faiz, aidat ve limit oranlarını öğrenebilirler. Son olarak yine belirtmekte fayda var. Kredi kartı harcamak bizlere çok kolay geliyor. Fakat ödemekte zorlanacağız limitler de harcama yapmamaya gayret edin. İhtiyaçlarınız oranında harcama yapmak her ne kadar kart limitleri az olsa da sizleri ödeme zorluğundan kurtaracaktır.

5 Yorum Bulunmakta

Evet kredi kartı icin arastirma yapiyordum bende. Dikkatimi cekti okudum. Ögrenciye kredi karti veren bankalari arastiracagim. Ogrenci kredi karti limitlerinide arastiracagim.

Ben henüz üniversiteyi kazanmadım. Fakst üniversiteye gidince öğrenciye kredi kartı veren bankalardan kredi kartı almak istiyorum. Öğrenci kredi kartı limitlerini çok merak ediyordum. Ona göre alışveriş yapmak istiyorum. Hayalleri büyük tabi. $-)

Öğrenciye kredi kartı. Hmm ilgimi çekmedi değil. Öğrenci kredi kartı düşün faiz, aidat yok, limiti orta yani idare eder. Okumak araştırmak gerek hangi banka daha iyi.

Üniversite öğeencilerine kredi kartı veren bir çok banka var. Fakat kredi kartı faiz oranları, kredi kartı limiti, nakit avans, kredi kartı taksitleri vs. Özellikler göze çarpmakta. Hangisi doğru hangisi en iyi hangi kredi kartını almalıyız.

Üniversiteli kredi kartı yani öğrenci kredi kartı avantajları neler. Düşük faiz falan mı. Bende almak istiyorum ama net bilgim yok.


EmojilerKullanmak İstedğiniz Emojinin Karakterlerini Giriniz.