Üniversitede Anket Doldurarak Para Kazanmak

universite de anket doldur para kazan

Üniversitede Anket Dolduracak Nasıl Para Kazanabilirim?


YKS sınavına yaklaştığımız şu günlerde iyiden iyiye üniversite için kurduğumuz hayallerimizde artıyor. Sınav siteniz tyt-yks.org olarak bizde Üniversite Hayatına ilişkin yazılar girmeye devam ediyoruz.
Üniversite öğrencilerinin en büyük sıkıntılarının başında maddi problemler gelir. Genellikle şehir dışında aileden uzakta üniversite okuyan gençlerin barınma, beslenme, eğitim, ulaşım  ve tabi ki cep harçlığı büyük maddi bir külfettir. Öğrenciler bu maddi yükü karşılamak için başta KYK burs ve kredisi olmak üzere bir çok yere burs için başvuruda bulunmaktadır. Bursa başvuran sayısı fazla verilen bursta az olunca doğal olarak öğrencilere çalışmaktan başka çare kalmamakta. Şuan üniversite okuyan ve TYT-AYT sınavlarından sonra üniversiteyi kazanacak bir çok arkadaşımız ne yazık ki bu sorunla karşılaşmaya devam edeceklerdir. Pek çok yol ve yöntem olsa da part-time oluşu ve her hangi bir ön koşul istemiyor oluşu pek çok öğrenciyi anket doldurma işine yönlendirmedir.

Peki Nereden Bulabilirim Anket Doldurma İşini?

Arkadaş çevrenizde veya internette mutlaka rastlamışsınızdır bu işle uğraşan insanlar. Kısa bir araştırma yaptıktan sonra bulunduğunuz şehirde anket firmalarını bulabilirsiniz. Bulduğunuz firmanın güvenli olup olmadığını, paranızı verip vermeyeceğini mutlaka araştırmaya çalışın. Bazı firmalar iş bittikten sonra sahte anket doldurmuşsun, gerçek kişiler ile bu anketi yapmamışsın gibi bahaneler ile parayı vermemektedir.

Ne Tür Anketler Bulunmaktadır?

Anketler sürekli değişmektedir. Firmalar, belediyeler ve siyasi partiler gibi birçok kurum ve kuruluş kamuoyu araştırması yaptırmak istemektedir. Firmalarda ki rekabet, belediyelerin hizmet ve memnuniyet araştırmaları, siyasi partilerin oy oranları ve seçim çalışmaları anketlerin konusunu oluşturmaktadır. Anket firmasının yapmanızı istediği anketi istemiyor iseniz bunu belirterek başka anket çalışması varsa bunu talep edebilirsiniz. Anketlere verilen ücretler de değişmektedir.

2 yorum:

  1. Anket işi için oldukça doyurucu bir yazı olmuş. bende üniversitede çoğu zaman anker işi yaptım.

    YanıtlaSil
  2. Part time iş olanakları üniversite öğrencileri için oldukça önemli. Part time çalışmak rahat ve okula vakit kalıyor.

    YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.