YDT Nedir?

ydt sınavı nedir

YDT Nedir?

YDT Nedir sorusuna cevap vermeye çalışacağız. YDT yani Yabancı Dil Testi geçmiş yıllarda uygulanan LYS 5 sınavının yerine uygulanacak olan sınavdır. YDT sınavı YKS sınav sistemi içerisinde olup 2018 yılında ilk defa uygulanacaktır. Yabancı Dil Bölümlerini tercih etmek isteyen adayların TYT sınavından sonra YDT sınavında girmesi gerekmektedir.YDT Sınavı Ne Zaman?


YDT sınavı AYT sınavları ile aynı gün de 24 Haziran 2018 Tarihinden  Saat 15:45 de başlayacaktır. Sınav 120 dakika sürecek.2018 Yabancı Dil Testi'ne girecek tüm arkadaşlara başarılar dileriz.

12 yorum:

 1. 2018 yabancı dil testi yani ydt. bende ingiliz dili edebiyatı okumak istiyorum.

  YanıtlaSil
 2. 2018 ydt sınavı dil alanından hazırlanan arkadaşlar için oldukça önemli. Yabancı dil testi bakalım nasıl olacak. Lys 5 tecrübesi olanlar nasıl yorumlayacak.

  YanıtlaSil
 3. yabancı dil sınavı olan ydt sınavı 2048 yılında ilk defa uygulancak. açılımı ise yabancı dil testi. lys 5 benzeri bir sınav doğru. Bende bu sınava çalışmak istiyorum. Başarılı olmak yegane amacım. Bakalım neler olacak. Başarılı olabilecek miyiz? çalışmaya devam arkadaşlar.

  YanıtlaSil
 4. (h) 2018 ydt için güzel bir yazı olmuş. ydt nedir diye soran arkadaşlara umzarız faydalı olur. Tabrikler. (y)

  YanıtlaSil
 5. ydt ne midir? ydt yabancı dil sınavıdır. Ben biliyorum çünkü ben dil sınavına hazırlanıyorum. lys 5 sınavına da girdim ama olmadı. bu sene şansımı yine deneyeceğim. Çalışmaya devammmm

  YanıtlaSil
 6. 2018 ydt sınavı yabancı dil sınavı yanılmiyorsam. İngilizce, arabaça gibi yabancı dil bölümlerini tercih etmek isteyen arkadaşlar için. Eski lys 5 yerine geldi. Önemli bir sınav. Örnek ydt soruları var mı acaba.

  YanıtlaSil
 7. ydt nedir.ydt 2018 yılında uygulanacak olan sınav sisteminin adıdır.

  YanıtlaSil
 8. :D ydt yi buldum. Ydt ornek soru var mi? Merak ediyorum nasil.olacak ydt sinavi

  YanıtlaSil
 9. Ydt öğrencisi9 Nisan 2018 02:45

  Yabancı dil testi nedir sorusuna cevap olan güzel bir yazı. Ydt soruları ve ydt sınavı ile ilgili daha çok yazı bekliyorum.

  YanıtlaSil
 10. Ydt lys 5in yeni hali.Bence çoğunlukla kolay olacak çünkü yeni sistem devreye girince genelde böyle olur#calismaya devam#

  YanıtlaSil
 11. bende 2019 ydt ingilizce sınavına gireceğim. çok merak ediyorum ydt nasıl olacak.

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.