YDT Örnek Soruları

2018 ydt örnek sınav soruları

YDT Örnek Sınav Soruları

Yayınlanacak mı?


Bu sene ilk defa uygulanacak olan YKS sınav sistemi içerisinde yer alan YDT sınavı yabancı dil ile öğrenci kabul eden bölümler için uygulanacak. Önce ki sınav sisteminde YDT yerine uygulanan sınav LYS-5 sınavıydı. Fakat yeni sınav sisteminde değişen diğer sınavlar gibi yabancı dil sınavı da değişti.

YDT sınavı için öğrencilerin TYT sınavına da girmesi gerekiyor. 23 Haziranda yapılacak TYT sınavından bir gün sonra yani 24 Haziran 2018 tarihin de YDT sınavı yapılacaktır. Bu sene öğrencilere YDT sınavın da Almaca, Arapça, Fransızca, Rusça ve İngilizce testleri bulunuyor. Sınav süresi ise 120 dakika olarak belirlendi.

Adayların en çok merak ettiği konuların başında ise sınavın bu sene ilk defa uygulanacak olmasından dolayı YDT örnek soruları var mı yok mu? Özellikle ÖSYM tarafından TYT örnek sorularının yayınlanmasından sonra adaylar YDT sınavı için de örnek soru beklediler. Fakat ne yazık ki bu beklentiye olumlu yanıt veremiyoruz. AYT ve YDT sınavlarının eski sınav sisteminden çokta farklı olmayacağı gerekçesi ile AYT ve YDT sınavları için örnek soru yayınlanmayacak. Sınava girecek adaylar geçmiş yıllarda yapılan LYS 5 sınavlarına ve LYS 5 örnek sorularına bakabilirler.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.