YKS Sınav Tarihi Bir Daha Değişir Mi

yks sınavı ertlenedi

YKS Sınav Tarihi Bir Daha Değişir Mi

Yapılacak seçimler nedeni ile 1 hafta ertelenen YKS (TYT-AYT-YDT) sınavlarının bir kez daha ertelenip ertelenmeyeceği sınavlara girecek öğrenciler ve veliler arasında merak edilen ve sıkça sorulan sorulardan biri halini aldı. Sınav siteni tyt-yks.org olarak sıkça sorulan bu soruya cevap aradık.
Kimi öğrenciler tarafından olumlu, kimi öğrencilerin ise olumsuz olarak değerlendirdiği sınavların ertelenme kararı halen tartışılmaya devam ediyor. Özellikle YKS sınav sisteminin bu sene ilk defa uygulanacak olması zaten yeterince öğrencileri germişken bir de bu sınav tarihi konusun da ki belirsizlik öğrencileri iyice çileden çıkardı. Bizler de çok uzatmadan sorumuzu cevaplayalım.

Sınavların 1 hafta ertelenmesini ardından yeni sınav tarihi olarak 30 Haziran 2018 ve 1 Temmuz 2018 tarihleri belirlendi. Bu aşama da sınavların bir kez daha ertelenmesi veyahut sınav tarihinin bir kez daha değiştirilmesi düşünülmemektedir.
Sınava girecek üniversite adaylarının bu aşamada sınav tarihi konusunda rahat olmalarını ve sınava odaklanmalarını öneriyoruz.

2 yorum:

  1. umarım yks bir daha ertlenemez. yks ertelendi haberi benim moralimi bozmuştu. çok stresli bir süreç bu.

    YanıtlaSil
  2. Çok teşekkür ederiz aklımızda ki sorulara yanıt verdiğiniz için

    YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.