TYT 0.5 Net Kuralı Değiştirildi

matematik 0.5 net kuralı

TYT 0.5 Net Kuralı Değiştirildi

Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) iki oturumu Temel Yeterlilik Testi (TYT) ve Alan Yeterlilik Testi'nde (AYT) adayların, puanlarının hesaplanması için gerekli testlerin her birinden 0,5 net alması şartı, "en az birinden 0,5 net şartı" şeklinde değiştirildi.


ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan duyuruda, "Yükseköğretim Genel Kurulu'nun 31 Mayıs 2018 tarihli toplantısında, 2018 YKS'de TYT'de ağırlıklı puanların hesaplanabilmesi için Türkçe veya Temel Matematik testlerinin en az birinden en az 0,5, AYT'de ise ilgili puan türünün hesaplanabilmesi için gerekli testlerin en az birinden en az 0,5 ham puan almış olmaları gerektiğine karar verilmiş olup 2018-YKS Kılavuzu bu karar doğrultusunda güncellenmiştir." ifadelerine yer verildi.

*Konu ile ilgili ayrıntılı bilgiye ÖSYM Resmi Web Sitesinden ulaşabilirsiniz.

2 yorum:

  1. tyt 0.5 net şartının kaldırılması çok güzel bir haber. artık her hangi bir testten 0.5 net yaparsak sorun hal oluyor. matematik yapayanlar için güzel haber.

    YanıtlaSil
  2. 0.5 net kuralının kalkması benim için çok fark etmedi. Sayısalcıyım zaten. Her testten belirli bir net çıkarmaya çalışıyorum. Ama tabi bu kuralın kalkması bazı arkadaşların yararına olacaktır.

    YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.