İnternet'ten YKS Sınavına Hazırlanmak

yks sınavına internetten çalışmak

İnternet'ten YKS Sınavına Hazırlanmak


İnternet'in ve teknolojinin yaygınlaşması ile hemen her yerden İnternet'e bağlanır hale geldik. İşimizi hal ediyor, haberlere bakıyor, arkadaşlarımız ile konuşuyor, oyun oynuyor ve ders çalışıyoruz. Elbette daha bir çok konuda İnternet'i kullanıyoruz. Fakat biz bu yazımızda İnternet'in ders çalışmamızda ki etkisini inceleyeceğiz. Özelliklerde İnternet'ten YKS Sınavına Hazırlanmak başlığını irdeleyeceğiz.

Son yıllarda cep telefonundan, tabletten, bilgisayardan İnternet'e girebildiğimiz hemen her yerden derslerimiz için konu anlatın videoları izliyor, konuları araştırıyor, eksiklerimizi gideriyoruz. Otobüste, yolda, işte, okulda hemen her yerde çok rahat bir şekilde bunu gerçekleştirebiliyoruz. Elbette İnternet büyük kolaylık. İnternet'ten YKS Sınavına Hazırlanmak büyük bir kolaylık. Tabi doğru kullanırsak.

Doğru kullanırsak dedik. Peki neden bunun altını çizme ihtiyacı hissettik. Çünkü İnternet'e bağlandığımız anda ister cep telefonumuzdan olsun, ister talebimizden ister bilgisayardan fark etmez. Dikkatimiz dağılıyor. Gelen mesajlar, bildirimler, bir bölüm dizi izleyeyim, biraz daha videolara bakayım, kimler yeni fotoğraflar paylaşmış diye uzayıp gidiyor dikkat dağıtanlar listemiz. Ders çalışma süremizin azalıp, vakit kaybettiğimiz dakikalar çoğalıyor. Bir bakıyoruz saatlerimiz harcamışız ders çalışmadan. İnternet'te ders çalışmanın getirdiği böyle ciddi bir olumsuzluk var. Bunu aşmadan İnternet bizim için bir yarar değil zarar oluyor. Oysa verimli bir şekilde geçirdiğimiz dakikalar bizler için artı bir puan. Aradıklarımızı hemen buluyor, vakit kaybetmeden istediğimiz bilgiye ulaşabiliyoruz. Bu yönü ile İnternet büyük kolaylık.

Makalemizin sonuna yaklaşırken İnternet'ten YKS Sınavına Hazırlanan adaylara İnternet'i verimli kullanmalarını tavsiye ediyoruz. İnternet'e ders çalışmak için girip vakit kaybetmek büyük bir olumsuzluk.

1 Yorum Bulunmakta

bende internet üzerinden dgs sınavına hazırlanıyorum. Evde zaten başka yol yok. Ya kaynak kitap ya internet.


EmojilerKullanmak İstedğiniz Emojinin Karakterlerini Giriniz.