TYT Sınavına Hazırlanan Öğrenci Günde Kaç Soru Çözmeli

tyt için kaç soru çözmeliyim

TYT İÇİN GÜNDE KAÇ SORU ÇÖZMELİYİMMerhaba arkadaşlar bugün sizinle Temel Yeterlilik Testi yani TYT sınavına hazırlanan bir öğrencinin günde kaç soru çözmesi gerektiğini konuşacağız.

Sitemize gelen TYT için kaç soru çözmeli, TYT sınavına hazırlanırken haftada kaç soru çözmeliyim, günlük kaç soru çözmeliyim gibi sorular üzerine sizler için böyle bir yazı hazırlamak istedik. Daha sonra TYT ve YKS için ayrıntılı olarak kaç günlük ve haftalık kaç soru çözülmesi gerektiğine dönük yazılar paylaşacağız.

Evet arkadaşlar bir konuyu bitirmek sadece konu anlatım kısmını bitirip ardındaki iki üç testi bitirmek değildir. Bir konuyu bitirmek demek o konu ile ilgili en azından 400-500 soru çözebilmektir. Öyle konu anlatım kısmından sonraki 2-3 testi bitirip soru bankalarından 4-5 test bitirerek birçok öğrenci yeterli verimimi alamamakta. Konuyu pekiştirememekte. Her konu için dediğim gibi en az 400-500 soru çözülmelidir. Bu  o kadar zor bir şey değildir. Gözünüze korkmasın. Bunu bir günde değil iki üç güne yayarsanız çok daha verimli olur. Ama günlere yayma durumu çok uzamamalı en kısa süre de verimli bir şekilde konular bitirilip soruları çözülmelidir.

Gelelim günde kaç soru çözeceğimize günde bizim konularla beraber tüm dersler için en az 300 soru çözülmesi gerektiğine inanıyoruz. Hedefimiz ilk 30 000 ise ki bu araştırmayı yapanların çoğu o potaya girmek istediği için bu araştırmayı yapıyorlar. Pota dan kastımız ise elbette TYT, AYT, YDT sınavların da derece yapmaktır. Dediğimiz gibi TYT için günde en az 300 soru çözülmesi gerektiğine inanıyoruz.

İyi çalışmalar.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.