Önce TYT Sonra AYT En Son YDT

önce tyt mi çalışmalıyım


Önce TYT Sonra AYT En Son YDT


YKS sınav sıralaması çokça sorulan sorular arasında. Sınava yardımcı siteniz olarak bu yazımızda sınav sıralaması hakkında soruyu cevaplamak istedik. Ayrıca birçok arkadaşımız önce TYT mi çalışmalıyım sonra AYT mi çalışmalıyım veyahut önce AYT mi çalışmalıyım sonra TYT mi çalışmalıyım diye sormaktadırlar.

YKS sınav sıralaması önce TYT sonra AYT ve en son olarak YDT sınavı şeklinde düzenlenmektedir. Adaylar Cumartesi TYT sınavına, Pazar günü sabah AYT sınavına ve Pazar günü öğleden sonra YDT sınavı yapılmaktadır.

Öğrenciler ve öğrencileri sınava hazırlayan çeşitli kurslar dönem başların da ağırlıklı olarak TYT sınavı konuları ile başlarlar. Daha sonra AYT sınav konularına çalışmaya başlanılmakta. YKS sınav sistemi öncesinde ilk sınav ve ikinci sınav arasında bir kaç ay olduğu için daha bu çalışma tarzı daha çok uygulanmaktaydı.

1 Yorum Bulunmakta

Bende çoğu zaman önce tyt mi çalışmalıyım sorusunu kendime sordum. Zor bir karar. Önce tyt çalışmaya başladım. Sonra ayt ye de başladım. Şimdi ikisini birlikte götürüyorum.


EmojilerKullanmak İstedğiniz Emojinin Karakterlerini Giriniz.