2020 Jandarma Astsubay Alımları

jandarma astsubay başvuru sınav şartlar


2020 Jandarma Astsubay AlımlarıJandarma Genel Komutanlığı bünyesine 2020 yılında astsubay alımı yapılacağı daha önce duyurulmuştu. Bu noktada başvurularını gerçekleştirmek ve bu bünye altında çalışmak isteyen vatandaşlar arama motoru üzerinden ‘2020 Jandarma astsubay alımı başvuruşları ne zaman başlıyor?’ sorusunun yanıtını araştırıyor. Bizlerde bu konuda çeşitli sorulara cevap vermek istedik.

Jandarma Astsubay Alımı Başvuru Tarihleri


Başvurular 4 Şubat 2020 tarihinde başlayacak. 21 Şubat 2020 tarihine kadar sürecek. Bu sene 3500 Astsubay alımı yapılacak.

Jandarma Astsubay Olma Şartları Nelerdir?


  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
  • Temini yapılacak 1'inci maddedeki tabloda belirtilen öğrenim programlarından mezun olmak veya geçici kayıt tarihine (04.08.2020) kadar mezun olabilecek durumda olmak.
  • Öğrenimlerini yurtdışında bitirenlerin diplomalarının yurtiçinde geçerli olduğunu belirten Yükseköğretim Kurulu'nca (YÖK) onaylanmış denklik belgeleri bulunmak ve bunu sisteme yüklemek.
  • Temini yapılacak branşlar için kaynak gösterilen bölümlere denk bölümlerden mezun olanlar için YÖK tarafından verilen denklik/eşdeğerlilik belgesini almış olmak ve bunu sisteme yüklemek.
  • Lisans mezunları veya geçici kayıt tarihine (04 Ağustos 2020) kadar mezun olabilecek durumdaki adaylar için 2018-2019 yılında yapılan KPSS'den Genel Kültür ve Genel Yetenek (P3) puan türünden en az 60 puan almış olmak.

Astsubaylık Sınav Ücreti Ne Kadar?


Sınava girmek isteyen adaylardan 50 TL sınav ücreti alınacak. Sınav ücreti yatırma duyurusu, başvuru sonuçları, sınavlara girecek adayların listesi, sınav merkezi ve sınav tarihi https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris internet adresi Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Personel Temin Sistemi ''Sonuç Bilgileri" bölümü altında ''Sonuçlarım" kısmında ilan edilecektir.

1 Yorum Bulunmakta

Bende mühendislik mezunuyum. Astsubaylığa başvurup vurmama konusunda kararsızım. Sınav ücreti çok değilmiş 50 tl makul bence.


EmojilerKullanmak İstedğiniz Emojinin Karakterlerini Giriniz.