2020 TYT Sınav Süresi Kaç Dakika Oldu


tyt sınav süreç kaç dakika

2020 TYT Sınav Süresi Kaç Dakika OlduYÖK Başkanının twitter üzerinden yapmış olduğu TYT sınav süresi ile ilgili paylaşımıyla beraber milyonları ilgilendiren bir soru daha netlik kazandı. Bu seneye mahsus olmak şartı ile YKS-TYT sınav süreleri ile ilgili değişikliğe gideceklerini belirttiler. Bu değişiklik adaylar için bir avantaja dönüşebilir. Bu haber ile birlikte açıklanan yeni sınav süreleri şu şekilde olacak TYT (Temel Yeterlilik Testi) süresi bu seneye mahsus 135 dakikadan 165 dakikaya çıkartıldı. Yani yeni sınav süresine 30 dakika eklenmiş oldu.

TYT (Temel Yeterlilik Testi) süresi geçtiğimiz yıllarda adaylar tarafından kısa bulunur idi. Bu sene YÖK Başkanı yaptığı açıklamada yaşanan pandemi sürecinden dolayı sınav süresini 30 dakika uzatma kararı aldıklarını açıkladı. Sınav süresinin uzatılması sadece bu seneye (2020) özgü olacak.

İlginizi Çekebilir:  2020 YKS ÇIKARILAN KONULAR, ÇIKMAYACAK KONULAR NELER?


TYT Baraj Puanı İndirildi


Aynı açıklama da Pandemi nedeni ile TYT Lisans Tercihleri için gerekli baraj puanı da 180 puandan 170 puana indirilmişti. TYT Baraj Puanının indirilmesi sadece bu seneye (2020) özgü uygulanacak. 


YKS Sınavları Ne Zaman


Daha önce yapılan açıklamada YKS sınav tarihinin 25-26 Temmuz dan 27-28 Haziran'a çekildiği açıklanmıştı. Buna göre 2020 TYT - AYT - YDT sınavları 27-28 Haziran tarihlerin da yapılacak.


YKS Çıkarılan Konula NelerPandemi sebebi ile okulların tatil olması ve pandeminin öğrenciler üzerinde yaptığı psikolojik etkiden dolayı bu sene bir çok ders konusu YKS sınavlarından çıkartıldı. TYT-AYT ve YDT sınavlarından çıkarılan konular için sitemizde yer alan ilgili sayfayı inceleyebilirsiniz.Bu yazımızda 2020 TYT Sınav Süresi Kaç Dakika Oldu, 2020 TYT Baraj Puanı, 2020 YKS Sınav Tarihleri ve 2020 YKS Çıkarılan Konular Neler Sorularına Cevap Vermeye Çalıştık. Soru ve görüşleriniz için yorum yapabilirsiniz.

İyi Çalışmalar Dileriz.

1 yorum:

  1. 2020 TYT sınavı için ayrıntılı ve yararlı bir içerik olmuş. güzel bir site ilgi ile takip ediyoruz. tyt tarihi öne alındığı için çalışmalara hız verdik. bakalım sonuç ne olacak.

    YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.