MEB YKS Denemesi Yapacak

meb online yks denemesi


MEB YKS Denemesi Yapacak


Milli Eğitim Bakanlığının yapmış olduğu son dakika açıklamasına göre 12. sınıf öğrencilerine çevrimiçi çözümlü mini deneme sınavları yapılacak. Pandemi sürecinde öğrencilere eğitim de biraz daha destek olmak için başlatılacak bu adım.
Milli Eğitim Bakanlığının açıklamasından sonra bir çok öğrenci ogm..meb.gov.tr yarışma kayıt , ogm materyal , eba akademik destek tyt deneme sinavi , meb mini deneme kayıt gibi soruları aratmaya başladılar. MEB Mini Deneme ile ilgili tüm sorularınızın cevapları burada.

Mini YKS Denemesi Ne Zaman

İlk sınav 30 Mayısta yapılması planlanmakta. Bu denemeler 2 oturum şeklinde ve bütün YKS derslerini kapsayacak şekilde olacak. 30 Mayıs saat 19.00'da başlayacak ve 70 dakika sürecek. Sınavda Matematik-Türk Dili Edebiyatı 15'er, Fizik, Kimya, Biyoloji, Tarih, Coğrafya ve Felsefe grubundan 5'er olmak üzere toplam 60 soru olacak. İkini oturum ise İngilizceden oluşacak ve saat 21.00 da başlayacak 30 dakika sürecek ve 20 soru bulunacak. Yapılan bu sınavlar adayları desteklemesi beklenmektedir. İkinci sınav 6 Haziran üçüncü 14 Haziran ve son olarak dördüncüsü 20 Haziranda yapılacaktır. 

Online YKS Denemesine Nasıl Kayıt Yaparım

Adaylar http://ogmmateryal.eba.gov.tr/panel/sinavlar.aspx adresinden her iki oturuma da kayıt yaptırmak zorundadırlar. Ayrıca sınava ön kayıt sınav saatinde 15 dakika öncesine kadar devam edecektir

MEB YKS Deneme Çözümleri Nerede Yayınlanacak

YKS deneme cevapları ve çözümleri aynı gün saat 21.30 da Ortaöğretim Genele Müdürlüğü YouTube kanalında yayınlanacaktır.

MEB YKS Deneme Sonuçları Nerede Yayınlanacak 

Sınava giren öğrenciler sınav bitiminde sonuçlarını T.C. Kimlik numaraları ile öğrenebilecekler. 

MEB YKS Deneme Pdf Nasıl İndirilir

Sınav soruları ve çözümleri PDF şeklin de https://ogm.meb.gov.tr/  adresinden pazar günü saat 13.00 da öğrenebilecekler.

Deneme sınavı sonun da her öğrenciye karne verilip her il ve ilçe de karne çıkarılacak.
 
İlginizi Çekebilir:  OBP Nedir

2 yorum:

  1. ilk deneme 30 mayısta. Bir iki gün var birinci sınava. bende evde bol bol tekrar yapıp deneme çözüyordum. Bu yks denemesi çok iyi oldu. Farklı kaynaklarsan test çözmek deneme çözmek zaten çok iyi hele ki meb yks denemesi yapıyorsa bu çok değerlidir. Bakalım nasıl bir başarı göstereceğim.

    YanıtlaSil
  2. Harika bir haber bu. Yks online demesine girecegim bende.

    YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.