Nasıl TYT Çalışmalıyım?

TYT nasıl çalışılır


Nasıl TYT Çalışmalıyım?

Cumhurbaşkanı ve Milli Eğitim Bakanının yaptığı açıklamalardan sonra 2020 YKS takvimi netliğini kazandı. Bu takvim 27-28 Haziranda sınavların yapılacağını gösteriyor. 27 Haziran cumartesi sabahı sınavın ilk basamağı olan TYT, 28 Haziran pazar sabahı sınavın ikinci basamağı olan AYT, son olarak ta 28 Haziran öğleden sonra YDT yapılacağı belirtildi. YDT lisans eğitiminde yabancı dil bölümlerini tercih etmek isteyen adayların katılacağı basamak olarak yer alıyor. Bu açıklamalardan sonra bütün adayların aklında tek soru Nasıl TYT Çalışmalıyım? Gelin birlikte öğrenelim.
İlginizi Çekebilir:  Sayısal Ders Çalışma Programı
 

TYT Nasıl Bir Sınav

TYT bilgi ve hızın birleştiği bir sınav olarak karşımıza çıkıyor. Peki ben ne yaparak hız kazanabilirim?Nasıl TYT Çalışmalıyım? Cevabı çok basit -çok fazla kitap okuyup, çok fazla soru çeşidi çözerek- hızınıza hız katabilirsiniz. Evet doğru okudunuz çok soru çözerek değil çok fazla soru çeşidi çözerek hızınızı arttırmanız daha kolay olacaktır. Çünkü aynı tarzdan çözeceğiniz çok sayıda soru size sadece o tarz sorularda hız kazandıracaktır. Bu yüzden bol çeşitli sorular çözerek soru mantığını kavrayabilirsiniz. Bol kitap okuyarak anlama kabiliyetinizi ve hızınızı arttırmanız kaçınılmaz olacaktır. 

TYT İçin Ne Yapmam Lazım

Sınava az bir süre kaldığınından adayların çoğu konuların yetişemeyeceğini düşünerek konu çalışmaya devam edip soru çözümünü bırakmış durumda. Şuan TYT için en ideal şey olabildiğince soru çözümü olmalıdır. Şuana kadar çalıştığınız konular beyninizde yerini edinmiştir. Ancak bu saatten sonra yapılması gereken çözülen soru üzerinde konu çalışılmasıdır. Bu sayede bazen bir soru üzerinde birden fazla konu hatırlanabiliyor. Bu yüzden ' Nasıl TYT Çalışmalıyım? ' sorusunun cevabı uzmanlarımızın şuan ki tavsiyesinde olduğu gibi  bol soru ve deneme çözümüdür.

İlginizi Çekebilir:  Deneme Çözerken Dikkat

1 yorum:

  1. 2020 tyt sınavına hazırlanıyorum bende. sitenizi her gün takip ediyorum. 2 yıllık bir bölüm istiyorum.

    YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.