ÖSYM Adres Değişikliği Duyurusu

yks Adres Değişikliği Duyurusu


ÖSYM Adres Değişikliği Duyurusu


2020 YKS tarihlerinin değiştirilmesi ve yaşanan Pandemi süreci nedeni ile YKS sınavlarına girecek öğrencilerin en çok sorduğu sorulardan biride ÖSYM Adres Değişikliği konusu olmakta. Sınava yardımcı siteniz olarak çokça sorulan bu soruya cevap vermeye çalışacağız.

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis AYGÜN gelen adres değişikliğine ilişkin sorulara cevap Twitter hesabından cevap verdi. Prof. Dr. Halis AYGÜN 24 Haziran da Twitterdan yaptığı açıklamada adres değişikliği işlemi için adayların ÖSYM'ye dilekçe göndermesi gerektiğini belirtti.

İşte Prof. Dr. Halis AYGÜN'ün yaptığı açıklama;

"Mayıs ayı sonuna kadar taleplerini içeren dilekçelerini Ankara ÖSYM Başkanlığına ileten adaylarımızın talepleri işleme konulacak...
iyi bayramlar..."

Prof. Dr. Halis AYGÜN yks adres değişikliği


ÖSYM Adres Değişikliği Dilekçesi


Adres değişikliği için sınava girecek adayların verecekleri dilekçe örneği ÖSYM Resmi İnternet sitesinde yer almaktadır.

yks adres değişikliği dilekçesi

ÖSYM Sınav Merkezi Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır?


İşte adres değişikliği için atmanız gereken adımlar;
  • 1.adım: Öncelikle ÖSYM’nin sitesinden “Adres Değişikliği Dilekçe Örneğini” indirmeniz gerekmektedir. .pdf formatında dilekçe örneğini indirebilirsiniz.
  • 2.adım: Dilekçe örneğinin çıktısını aldıktan sonra sadece tarafınızca doldurmanız gereken alanlar olacak. ÖSYM tarafından doldurulması gereken yerleri boş bırakınız. Gerekli yerleri doldurduktan sonra 3.adıma geçiyoruz.
  • 3.adım: Burası çok önemli arkadaşlar. Dilekçenizin işleme konulması için mutlaka ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine giriş yapıp Evrak numarası almanız gerekiyor. Yapacağınız işlemi sırayla yazıyorum. https://ais.osym.gov.tr/Dilekce/EvrakReferansNoAl bu bağlantıya tıklayın ve ardından numara al butonuna tıklıyoruz. Yeşil tik ile birlikte Evrak Referans Numaranız: 2020-0852-00000000 benzeri bir referans numarası gelecektir. Bu numarayı kaydedin ve adres değişikliği dilekçe örneğinde EVRAK REFERANS NUMARASI yazan kutucuğa eksiksiz yazın.
  • 4.adım: Adres değişikliği dilekçesini internet üzerinden yapmanız mümkün değil. Gerekli evrakları düzenledikten sonra posta yoluyla Ankara ÖSYM Başkanlığına iletmeniz gerekmektedir. Doldurduğunuz dilekçeyi mutlaka zarfa koyun.
  • 5.adım: Zaman kısıtlı olduğu için mutlaka bayram bitişinde kargoya vermenizi tavsiye ediyoruz. Kargo ile en geç 2 gün içinde ÖSYM’ye postanız iletilmiş olur.

ÖSYM’nin Adresi: Üniversiteler Mahallesi İhsan Doğramacı Bulvarı No:1 Bilkent / ANKARA
ÖSYM Telefon: 444 67 96 (Arayarak sorularınızı iletebilirsiniz. )

1 yorum:

  1. Bende farklı şehirdeyim. Virüs kötü oldu. Yaşadığım şehre kaydımı aldırmak istiyorum. Yks adres değişikliği fırsatı iyi oldu. Bu habere sevindim.

    YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.