Son Dakika! MEB Açıkladı

meb açıklaması

Son Dakika! MEB Açıkladı

Milli Eğitim Bakanlığının yapmış olduğu son dakika açıklamasına göre 12. sınıf öğrencilerine çevrimiçi çözümlü mini deneme sınavları yapılacak. Pandemi sürecinde öğrencilere biraz daha destek olmak için başlatılacak bu adım.

Bu Sınavlar Ne zaman

İlk sınav 30 Mayısta yapılması planlanmakta. Bu denemeler 2 oturum şeklinde ve bütün YKS derslerini kapsayacak şekilde olacak. 30 Mayıs saat 19.00'da başlayacak ve 70 dakika sürecek. Sınavda Matematik-Türk Dili Edebiyatı 15'er, Fizik, Kimya, Biyoloji, Tarih, Coğrafya ve Felsebe grubundan 5'er olmak üzere toplam 60 soru olacak. İkini oturum ise İngilizceden oluşacak ve saat 21.00 da başlayacak 30 dakika sürecek ve 20 soru bulunacak. Yapılan bu sınavlar adayları desteklemesi beklenmektedir. İkinci sınav 6 Haziran üçüncü 14 Haziran ve son olarak dördüncüsü 20 Haziranda yapılacaktır. 

Nasıl Kayıt Yaparım

Adaylar ' http://ogmmateryal.eba.gov.tr/panel/sinavlar.aspx ' sitesinden her iki oturuma da kayıt yaptırmak zorundadırlar. Ayrıca sınava önkayıt sınav saatinde 15 dakika öncesine kadar devam edecektir. Soruların doğru cevapları ve çözümleri aynı gün saat 21.30 da Ortaöğretim Genele Müdürlüğü YOUTUBE kanalında yayınlanacaktır.

Sınav bitiminde T.C. Kimlik numaraları ile örenebilecekler. Sınav sorularıve çözümleri PDF şekilnde ' https://ogm.meb.gov.tr/ ' adresinden pazar günü saat 13.00 da öğrenebilecekler.
Sınav sonunda her öğrenciye karne verilip il il ilçe ilçe karne çıkarılacak.
İlginizi Çekebilir:  OBP Nedir

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.