TYT'ye Nasıl Çalışmalıyım?


TYT'ye Nasıl Çalışmalıyım?

Her sene olduğu gibi bir YKS hazırlık sürecinde de sona yaklaşıyoruz. Bu zorlu maratonda ders çalışma programları, motivasyon konuşmaları, soru-cevap, çıkacak konular vs. birçok alanda yanınızda olmaya çalıştık. Umuyoruz ki sınava hazırlanan bütün adaylar emeklerinin karşılığını alırlar. Bu zorlu yolda yaşanan sıkıntıları atlatmanıza yardımcı olabilmek için var gücümüzle çalıştığımıza emin olabilirsiniz. Son yapılan açıklamalardan sonra YKS ile ilgili tarihler netleşti. Ama birçok adayın aklında sınava nasıl çalışabilirim sorusu duruyor. Bu soruların başında TYT'ye nasıl çalışabilirim var.Bunun için uzmanlarımızın her türlü formülü denediğini belirtmek isteriz. 

TYT sadece bir bilgi sınavı değildir. TYT hem bilgi hemde hız sınavıdır. Bilginizin yanında hızınızda olması gerekir. Tabii ki bu demek değildir en çok soru çözen yüksek puanı alır. En çok doğru cevabı veren en yüksek puanı alır. Bunun için elinizden geldikçe çok soru görüp emin olduklarınızı işaretleyiniz. TYT'ye nasıl çalışmalıyım sorusunun cevabı da burada gizlidir aslında. TYT konularında ne kadar çok pratiğiniz var ise o kadar çok pratik kazanırsınız.Pratiklik size her zaman hız kazandırır.

TYT'YE AZ BİR SÜRE KALDI


TYT'ye az bir süre kaldı daha çalışamadım demeyin. Çünkü stres size kaybettirir. Stres yapmanıza hiç gerek yok şuana kadar çalıştığınız kadarı size yeterli gelmiyor ise alan denemeleri çözmenizi öneririz. Denemeler size hız kazandırır. Ne kadar doğru yaptığınız değil ne kadar soru çözüp ne kadar yanlış yaptığınız önemlidir. Bu yüzden olabildiğince çok soru çözmeye bakınız. Bir sonraki yazımızda sizlerle olacağız uzmanlarımız yoğun bir şekilde çalışıyor. Bildirimlerden ve gelişmelerden haberdar olmak için lütfen sosyal medya hesaplarımızı takip ediniz.
İlginizi Çekebilir:  2020 YKS Baraj Puanı 170 Oldu
İlginizi Çekebilir:  YKS SINAV SÜRESİ, TYT KAÇ DAKİKA OLDU?

3 yorum:

  1. tyt ye az bir zamanımız kaldı. Bu zamanı verimli geçirmemiz gerekiyor. Güzel bir yazı olmuş. 2020 tyt sınavında tüm adaylara başarılar dilerim.

    YanıtlaSil
  2. Sınava kalan zamanı nasıl değerlendirmeliyiz. Bununla ilgilide bir yazı yazar misiniz. Bu süreçte deneme mi çözmeliyiz, konumu çalıdmalıyız. 2020 tyt sınavına nasıl hazırlanmalıyız.

    YanıtlaSil
  3. Tyt sınavını önceden yetiştiremiyordum. Bakalım bu sene sınavı yetiştirebilecek miyim. Sonuçta artı 30 dakika süre verdiler. Umarım faydası olur. Türkçe paragraf soruları uzun olunca insan zorlanıyor biraz.

    YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.