2020 İnfaz Koruma Memuru Alımı Ve Şartları Nelerdir.

infaz Koruma Memuru alımı
İnfaz Koruma Memuru Alımı


İnfaz Koruma Memuru Gardiyan Alımı Olacak mı ? Şartları Nelerdir?

İnfaz Koruma Memuru Alımı Olacak Mı ?

Adalet  Bakanlığı bünyesinde görev yapan İnfaz Koruma Memuru geçtiğimiz yıl Adalet Bakanlığı tarafından 15 binden fazla personel alımı yapmış 2020 yılında geçtiğimiz dönem gibi bu senede alım yapması bekleyen binlerce CTE İnfaz Koruma Memuru ilanı bekleyen binler vatandaşımız mevcut pekii 2020 yılında İnfaz Koruma Memuru Alınacak mı ? Detaylar Aşağıda.

İlginizi Çekebilir: 2020 Bekçi Alımı
Yeni cezaevleri yapımı belirli illerde devam etmekte. 2016 yılından 2020 yılına kadar paylaşılan verilere dayanarak 161 bin kiş kapasiteli toplamda 200 yakın ceza evi açıldı.
Adalet Bakanı Abdülhamit Gül Yaptığı son açıklamada onay alınması taktir de personel alımı yapılacaktır şekilinde bir açıklamada bulunmuştu.
Adalet Bakanlığı tarafından açıklanan veriler 15 bin personel alımı olacak şekilinde idi bu zamana kadar 15 bin personelin 2800 kadarı Hakim,Savcı,İcra Müdürü ve İcra Müdürü yardımcısı gibi kadrolar alım yapıldı geri kalan 12.200 personel istihdamı  ne kadarı İnfaz Koruma Memuru olacak bilinmiyor geçen sene verilerin göze alınırsa 5 bin üzerinde İnfaz Koruma Memuru Alımı 2020 yılında Temmuz ve Ağustos ayları alım bekleniliyor.


İlginizi Çekebilir: 2020 Uzman Erbaş Alımı

İnfaz Koruma Memuru Olma Şartları Nelerdir ?

  • Lise Mezunu Olmak
  • 30 Yaşından Gün Almamış Olmak
  • Kpss Sınavından 70 ve Üzerini Puan Almak
  • Belirtilen Boy Kilo Uymak
  • Erkekler için 170 cm Kadınlar için 160 cm uzun olmak
  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanundaki 48.Madde İfade Edilmiş Nitelikleri Taşıyor Olmak
  • Güvenlik Soruşturmasında Olumlu Geçmek

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.