1 Senede Üniversite Nasıl Kazanılır ?

1 senede üniversite nasıl Kazanılır

1 Senede Üniversite Nasıl Kazanılır ?

Merhaba değerli okuyucu 1 senede üniversite nasıl kazanılır? Son sene çalışıp üniversite kazanabilir miyim ? gibi sorular varsa kafanda bunları açıklık getirmeye çalışıyım. hadi makalemize geçelim.

Siz o yüksek puanlı yerleri kazanan herkesin 9.sınıftan itibaren düzenli bir şekilde çalıştığını mı sanıyorsunuz ? Bu bir KOCA BİR YALAN yüksek yerle kazanmak öyle gözünüzde büyütecek gibi bir durum değil. Milyonlarca kişi içinden 9. sınıftan sınav zamanına gelinceye kadar çalışan kişi sayısı binde bir kişidir. Çünkü 4 Senelik bir zamanda her gün ders çalışmak belli bir süre sonra insanı yorar yıpratır ve devam edemez hale getirir. Yani kişi kendini 4 senede bittir ki son vuruş zamanında beden ve vücut yorgun düşeceği için son noktayı koyamaz bir çok kişi bu sıkı çalışaya son zaman bile getiremez bir yerden sonra bırakır çalışmaya.


İlginizi Çekebilir: Sınava Hazırlık Yapacaklara Öneriler

İstedikleri bölümü kazanan kişiler tamda bu zamanda yani 12 sınıftan önceki yaz tatilinde çalışmaya başladı ve hedefine ulaştı.  Neden hedefine ulaşmasını açıklıyorum 9. sınıftan buna ara ara ders ve soru çözerek kendini yıpratmadı. Son virajı daha sıkı bir çalışma yaparak hedefine ulaşması  daha kolay oldu.
1 Senede Üniversite Kazanmak

Eğer bir alt yapınız yada geçmişiniz ders çalışma ile geçmediyse bundan üzülecek bir şey yok sizde benim gibi lise son sınıfta çalışarak bir bölüme yerleşmeniz mümkün "Geç Kaldım , Ders Çalışamıyorum" gibi bahanelerin arkasına saklanmaya son verin bir yerlerden başlayın bir program yaptım bunu sizlere bir sonraki makalemde paylaşıcam ister ona uyabilirsiniz yada kendinize bir program yaparak da işin bir yerinden başlayabilirsiniz.

Şuan sıfır bir alt yapınız olabilir 11. sınıfı bittirdiğimde ben de öyleydim "Matematik ve Edebiyat " derslerin netleri çok düşüktü bunun nedeni okula ile aram yoktu. Sosyal medya araçı ile paylaşılan notlara çalıştım, Youtube dan Matematik soru çözümlerine baktım, hocaların son sene sınav hazırlık kurslarına katıldım, Halk eğitimin hazırlamış olduğu o zamanlar deneme sınavların katılıp sorular çözdüm.Sizin anlatmak istediğim yer insan bir şeyi yapmak istesin içinde en ufak bir azım olsun bunu gerçekleştiriyor. Bunu başarmak sizin elinizde 
Birçok kişi bana dm üzerinden hedeflerini yazıyor ve nasıl ulaşacağı soruyor bende onlara tavsiyeler veriyorum bazıları ise hep "başarısızlığa odaklanmış" ve her şeyin  olumsuz olacağını düşünüyor. Artık yerinizde saymayı bırakın yavaşta olsa çalışmaya başlayın zaten bir işi başladığın zaman o işin arkası mutlaka gelir

Kendinize Şunu Sorun: Yapan Kişiler Sizden Daha Mı İyi yada Yapan Nasıl Yaptı.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.