2020 Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Burs Başvurusu Nasıl Yapılır Ne zaman Başlayacak

2020 Kyk burs başvurusu

2020 Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Burs Başvurusu Nasıl Yapılır ? Ne zaman Başlayacak ?

2020-2021 yılı üniversiteler için eğitimin başlaması ile gözler Gençlik ve Spor Bakanlığının her sene üniversite öğrencilerine  vermiş olduğu burs ve kredi yardıma gelecek duyuru ya çevrilmiş durumda. KYK burs başvurularının Yüksek Eğitim Kurumu tarafından açıklanacak takvim göre açıklanacağını Gençlik ve Spor Bakanlığı açıklanmıştı. İşte 2020 Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) başvurusu nasıl yapılır ? ne zaman başlayacak  ayrıntılı bilgiler...

2020 Kyk Burs Başvurusu

Kyk Burs Başvuruları Ne Zaman ?

2020 yılı KYK burslarını Gençlik ve Spor Bakanlığından gelen açıklama sayesinde bu tarih Yüksek Öğretim Kurumundan gelecek duyuruya bağlı geçtiğimiz yıl 21 ekim pazartesi saat  23:59 kadar e devletten başvuruları alınmıştı.
Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü’nce her yıl ağustos ayı itibarıyla alınan burs ve yurt başvurularının, bu yıl yaşanan Covid-19 nedeniyle Yükseköğretim Kurulu’nun açıklayacağı akademik takvime göre belirleneceği beklemektedir. 1 kasımdan itibari ile bir planlanma beklemekteyiz..

Kyk Burs Başvuruları Nasıl Yapılır ?

KYK burs ve kredi başvuruları e-Devlet üzerinden alınmaktadır. Başvuru sırasında öğrenciden ekonomik, sosyal ve eğitim durumuna ilişkin bilgiler talep edilmekte ve bu bilgiler kamu kurumlarından alınan veriler ile karşılaştırılarak teyit edilmektedir. Yapılan değerlendirme sonucunda bütçe durumuna göre belirlenen sayıda öğrenciye burs verilmekte, durumu mevzuata uygun diğer tüm öğrencilere ise öğrenim kredisi verilmektedir.

KYK BURSU NE KADAR?

KYK 2020'de kredi ve ya burs 550 lira,

Öğrenim kredisi rakamları Ocak ayından itibaren

yüksek lisansta bin 100 lira,

doktorada bin 650 lira olarak uygulanacak


Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.